Non sequitur

balandžio 5, 2009

Įvadas:

Tamsios, tuščios patalpos tylą nutraukia aštriai ryški bešešėlių lempų šviesa ir užpildo įprastas operacinės šurmulys – išvyniojami instrumentai – atneštų padėklų žalią audeklo spalvą pakeičia plieninis žvilgėjimas, sesutei atidengus instrumentų rinkinius, įjungiama aparatūra…

Šiandien operacinėje karaliaus ne širdies, o smegenų chirurgija – tyrinėsim keistus darinius žmonių galvose, bandysim suprasti jų sudėtį ir galimus gydymo būdus.

… chirurgai užsiriša kaukes, sesutės jiems padeda užsidėti įprastus sterilius apsiaustus, užsimauti pirštines, uždeda akinius su ekranais nuo kraujo ir optika, smarkiai padidinančia vaizdą ir apšviečiančia operacinį lauką…

Pagaliau naujas, intriguojantis iššūkis. Mane jau seniai domino įvairūs socialiniai dariniai, padarantys žmones savo tarnais ir uzurpuojantys jų mąstymą – tikėjimai, sektos, valstybės institucijos ir t.t. Šis susidomėjimas snaudė, užgožtas įvairių gyvenimo aplinkybių, kol jo neprikėlė susidūrimas su viena visiškai naivių žmonių/protingų manipuliat0rių (nelygu, kur būtent hierarchijoje randiesi) grupe Raeliečiais, ir pabudo aistra tokiems grynai intelektualiems iššūkiams – ne visai esminė gyvenimo dalis, bet po truputį, mažais gabaliukais, ir atsistatysiu norą keltis rytais ir pasitikti dieną – prie bendravimo su nuostabiais žmonėmis, meilės, prasmingų veiklų ir panašių siekiamų dalykų visgi tam tikrą vietą turi ir šis konkretus azartas – tyrinėti (kolkas) tokius “non sequitur“ – filosofinius/teologinius/psichologinius mentalinio vėžio variantus. Šįvakar daug naršau internete ir trinu rankomis.

Operacinėje netyla įprastas aparatūros ir žmonių šurmulys, šaltai blykstelėję ašmenys pirštinėtoje rankoje lengvai ir tiksliai nupiešia raudoną liniją, kitos rankos tuoj pat išvalo operacinį lauką siurbimu ir marlės suktukais, kol pirmosios rankos užbaigia pjūvį diatermija. Į atsiveriantį operacinį lauką nukrypsta ryškios šviesos pluoštai ir blizgantys instrumentai, tiksliai ir greitai besiskinantys kelią link tikslo.

Operacinėje prasidėjo darbas.


eyes2

🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: