Apie ritualus

gegužės 23, 2009

Mane visą laiką labai žavėjo žmonių asmeninės kultūros smulkmenos, kurios dar be praktinės reikšmės turi ir ritualinę prasmę. Kadangi nesu pratęs labai kreipti savo gyvenimo ten, kur noriu (nebuvo taip lengva pripažinti, kaip gali atrodyti), tai savo gyvenime tokias mielas smulkmenas įgyvendinti sekasi ne kaip. Bet visdar viliuosi, kad tai padarysiu. Kartais malonu apmąstyti naujas įdėjas, kaipo pavyzdžiui – kiekvieną rytą išeiti kavos iškart, nebendraujant su namiškiais, turėti prie lovos truputį cinamono žievės rytui, pirmadieniais pradėti dieną 5val. ryto su nediduku laužu miške, netoliese (vienąkart esu tai daręs – jausmas pats nuostabiausias pasaulyje), sekmadieniais skirti dvi valandas vaikščioti vienam, apmąstyt viską, kas vyko per savaitę, tarsi perskaitant dienoraštį iš atminties, dovanas draugams pirkti bet kuriuo metu tarp jų gimtadienių, tiesiog kilus gerai idėjai ir su laiku visai atsirišti nuo gimtadienių, ir taip toliau, ir panašiai.

Tik dažnai ties darymu ir sustoju. Galbūt reikia tokiam savo gyvenimo paskaninimui subręsti. Arba galbūt tai vyksta natūraliai – tokie ritualiniai įpročiai ateina ir išeina iš mūsų gyvenimo nepastebimai ir sąmoningai to nepadarysi.

It’s still an open question, as you can see.

Manau, kad apskritai toks susižavėjimas kyla iš mano polinkio siekti gyventi kaip pasakoje.  Nors kai pagalvoji – na ir kas? 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: